. Datel | Výškové práce, kácení stromu, práce všeho druhu

Rizikové kácení stromů

Proč kácet strom horolezeckou technikou?

Máte obavu, že strom na vašem pozemku může ohrožit váš, či sousedův majetek? A nebo máte jiný důvod k pokácení stromu?
Pak si můžete vybrat jednu z dvou prakticky používaných metod kácení stromu odshora, neboť kácení klasickým způsobem je velmi obtížné a mnohdy nemožné. Pokud bychom totiž káceli odspodu jedním řezem těsně nad zemí, došlo by k ohrožení okolích objektů (dům, chata, garáž, plot, atd.) padajícím kmenem. Stejně tak nelze volně ořezat přečuhující větve nad objekty, tak aby nedošlo k jejich poškození. Tyto dvě metody jsou:

1) skácení pomocí výškové plošiny
2) skácení pomocí horolezecké techniky

Kácení pomocí horolezecké techniky má několik výhod. Je mnohem levnější a nenáročná na přístup k požadovanému stromu, protože v řadě případů s ní ani nelze zajet ke stromu, to je např. případ, kdy je strom v prudké nepřístupné stráni nebo v nepřístupném terénu (v těsném okolí jiných stromů či objektů). Další výhodou je, že není třeba mít zábor k rozložení plošiny.

Postup kácení

V ideálním případě strom nafoťte z několika stran i s přilehlým okolím a fotografie pošlete i s vašimi kontaktními údaji na e-mail, nebo volejte (+420)736762577 Po našem příjezdu a obhlídnutí celé situace navrhneme optimální postup kácení tak, aby byl bezpečný, rychlý a levný. uděláme cenovou nabídku a v případě vašeho zájmu strom rovnou pokácíme.

Zde naleznete Žádost o povolení ke kácení dřevin.


Po řadu let naší praxe jsme se ještě nesetkali se stromem, který by nešel pokácet pomocí horolezecké techniky. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.